WE HELP NPOs

We create a database (the clan) of expert volunteers (the heroes).

Hero Hunters contact heroes with concrete offers to collaborate with non-profit organisations. They supervise the assignment, implementation, and take care of both the hero and the NPO.

Become a hero for a non-profit organisation of your choice!

INDIVIDUAL

Do you want to help a good cause? We assess the needs of non-profit organisations. If you are the right fit for them, we will get in touch. You are free to decide whether you go for it or not.
Join the clan.

NON-PROFIT ORGANISATION

Are you looking for a volunteer or a professional consultation? We can search among our heroes. Get in touch with us, we are here to help.
Catch your hero.

COMPANY

We are looking for partners who want to help us make the world a better place. Support us or get in touch with us regarding a social responsible project you got in mind.
Get in touch with us.

1209

heroes 

712

connections ->

3417600

the value of done volunteer work in CZK

SUPERHERO SOCKS

Do superheroes wear socks?

You don't have to wear a cape to become a hero. Use your super-skills for a good cause and make the world a better place with a pair of our socks inspired by superhero outfits!

For every pair of socks purchased, a volunteer will be sent to a nonprofit organization.

250 CZK | Made by: we are ferdinand, CZ  | Designed by: Jaroslav Mašek

  • Choose
  • 36-39
  • 40-43
  • 44-47
Write down your address so we can send you the socks. Or write down the location where you would like to pick them up.

NEWS FROM OUR FACEBOOK

Představujemer vám hrdinku Kateřinu, která se vydala na pomoc Diakonie ČCE s grafickým zpracováním výroční zprávy. Vše dopadlo na jedničku a my jsme rádi, že Kateřinu v našem klanu máme! Přidej se k…

Propojováním expertních dobrovolníků z naší databáze s neziskovými organizacemi, které jejich rady a služby hledají, neziskovkám šetříme čas i peníze. Mohou tak snáze dosahovat svých cílů, naplňovat…

Tým HERO CLANu opět v akci! Hero hunteři neúnavně loví v naší databázi, aby našli toho pravého hrdinu pro každý požadavek. Neváhej a přidej se i ty. Pojď s námi konat dobro!💙…

ORGANIsATIONS WE HELPED

and many more. 

PARTNERS

MEDIA MONITORING

DONATION ACCOUNT
9993997001/5500