INDIVIDUAL

Do you want to help a good cause? We assess the needs of non-profit organisations. If you are the right fit for them, we will get in touch. You are free to decide whether you go for it or not.
Join the clan.

NON-PROFIT ORGANISATION

Are you looking for a volunteer or a professional consultation? We can search among our heroes. Get in touch with us, we are here to help.
Catch your hero.

COMPANY

We are looking for partners who want to help us make the world a better place. Support us or get in touch with us regarding a social responsible project you got in mind.
Get in touch with us.

748

heroes 

132

connections 

5

projects

WE HELP NPOs

We create a database (the clan) of expert volunteers (the heroes).

Hero Hunters contact heroes with concrete offers to collaborate with non-profit organisations. They supervise the assignment, implementation, and take care of both the hero and the NPO.

Become a hero for a non-profit organisation of your choice!

NEWS FROM OUR FACEBOOK

HERO CLAN / Často se nás ptáte na tytéž otázky, co, jak proč, kdo je vůbec HeroClan a jak funguje, nebo třeba i to jaká neziskovka může požádat o pomoc. Proto jsme se rozhodli vytvořit HERO DESATERO -…

KŠILTKY / Jak říká náš kamarád, sezóna kšiltek začíná s příchodem léta - tak honem na náš web a vyber si tu svou! Ať jsi na léto vybaven a přispěješ tak na dobrou věc! Děkujeme 👍…

LÁSKA / Každý má právo na lásku. Přejeme vám hezký lásky čas. 💙

ORGANIsATIONS WE HELPED

PARTNERS

MEDIA MONITORING