POTŘEBUJETE HRDINY NA VÍKEND?

Jste neziskovka, která čelí výzvám manuálních prací a touží po pomocné ruce? HERO CLAN je tu přesně pro vás! Pořádáme víkendové dobrovolnické akce, které vaší organizaci poskytnou energickou podporu v úkolech, na které byste jinak neměli čas, a umožní vám plně se soustředit na vaše hlavní cíle. Naši dobrovolníci mohou pomoci s širokou škálou aktivit - od malování stěn, stavění plotu, úklidu prostor, oprav až po zahradnické práce a další manuální úkoly.

Ušetříme vám čas, energii a finanční prostředky, abyste se mohli naplno věnovat svým hlavním aktivitám.

JAK TO CELÉ FUNGUJE?
Víkendovku společně pečlivě plánujeme do nejmenších detailů, aby byla co nejefektivnější a nejpřínosnější pro všechny zúčastněné. Jakmile od Vás máme kompletní informace, zveřejňujeme akci na našich webových stránkách a sháníme dobrovolníky. Mezitím společně pravidelně komunikujeme.

CO BUDE POTŘEBA OD VÁS?
Chcete přivést hrdiny k sobě na víkend? Aby to bylo možné, ujistěte se, že máte připravené následující:

  • Zajištění prostoru pro ubytování dobrovolníků je zásadní. Dobrovolníci si přivezou vlastní spacák a karimatku, ale mělo by být zajištěno teplo, prostor pro hygienu a střecha nad hlavou.

  • Stravování během celé akce. Stravování může být organizováno vaší neziskovkou, nebo spoluprací s jinou organizací, případně si mohou dobrovolníci vařit sami z vámi poskytnutých surovin.

  • Dostatek práce a veškeré potřebné pracovní nástroje , ochranné pomůcky a lékárničku. Je také důležité myslet na plán B v případě špatného počasí.

  • Při příjezdu dobrovolníků je důležité seznámit dobrovolníky s vaší organizací, jejími cíli a smyslem připravené práce. Budete pro ně hlavním kontaktem, zadávat jim pracovní úkoly,...

JAK VYPADÁ TYPICKÁ VÍKENDOVKA?
Počet dobrovolníků si společně předem domluvíme podle vašich kapacit a potřeb. Většinou se jedná o skupinu 6-15 dobrovolníků s různou úrovní zkušeností a dovedností.

Dobrovolníci k vám přijedou v pátek večer. Protože se mezi sebou většinou neznají, večer se seznamují mezi sebou i s vaší organizací. V sobotu pracují a v neděli práci dokončují. Víkend s vámi je také o poznání vaší organizace a činnosti zblízka, proto je dobré pro dobrovolníky připravit doprovodný program.

Přidejte se k nám a nechte HERO CLAN podpořit vaši neziskovou organizaci! Ozvěte se naší koordinátorce Janě Valouchové, která s vámi naplánuje vaši první víkendovku.

jana@heroclan.cz