STŘECHA PRO ANNU

AKCE JIŽ PROBĚHLA

Vyraz s námi na víkendovku do pohraničí a zapoj se do zásadního momentu obnovy kaple Svaté Anny v Olešné. Tato významná historická památka v bývalých sudetech, navržená Antonínem Viktorem Barvitiusem, čelí již léta ničivým účinkům počasí. My ji společně přípravíme na opravu střechy. 

Díky naší pomoci bude kaple připravená na další etapy obnovy, které kapli vrátí její dávnou slávu a o další kus přiblíží k tomu, aby se stala centrem kultury, umění a setkávání. 

CO BUDEME DĚLAT

Protáhneme si všechny svaly u nošení cihel, manipulace se starými trámy a zpracování náletových dřevin v okolí kaple. Pokud máš obavu z výšek nebo preferuješ být raději na zemi, vybereš si takovou práci, jaká Ti bude vyhovovat.

K zapojení nepotřebuješ žádné předchozí zkušenosti ani dovednosti – tato akce je otevřená každému, kdo má chuť přiložit ruku k dílu!

DOPROVODNÝ PROGRAM

Prohlédneme si kapli včetně jejího okolí a poznáme význam a historii tohoto místa. Večery budou patřit vzájemnému poznávání a sdílení příběhů z práce i ze života.

DATUM: 12. – 14. 4. 2024

ADRESA: Olešná 2, 348 02 Stráž-Bor u Tachova

Zachraň Annu, z.s.

Organizace Zachraň Annu je sdružení přátel, kteří se semkli kolem záchrany kaple Svaté Anny v Olešné. S pomocí dobrovolníků zde budují živoucí prostor pro kulturu, uměleckou tvorbu a komunitu budující akce.