OBNOVA ZÁMKU PÁTEK

Přidej se k nám a prozkoumej tajemství Zámku Pátek, který se nachází na břehu Ohře nedaleko Loun. Uvítá nás kastelán Rasken, který se dlouho chátrajícího zapomenutého zámku ujal a s láskou a poctivostí mu s pomocí dobrovolníků vrací jeho původní krásu. Postavený v renesančním duchu mezi lety 1544 a 1557 a později barokně přestavěný, zámek skrývá mnoho příběhů.

CO BUDEME DĚLAT

Čeká nás práce všeho druhu - od čištění areálu a Galerie Kravín, přes zasklívání oken v hospodářských budovách, až po budování malého koupaliště. Najdou se i práce pro kreativní a šikovné ruce, jako úpravy expozic nebo výroba nábytku z palet. Pokud nás zastihne deštivé počasí, pustíme se do čištění zámeckých sklepů.

K zapojení nepotřebuješ žádné předchozí zkušenosti ani dovednosti – tato akce je otevřená každému, kdo má chuť přiložit ruku k dílu!

DOPROVODNÝ PROGRAM

Vikendovka nebude jen o práci. Zámek prozkoumáme od sklepa až po půdu a poznáme jeho zapeklitou historii. Kastelán Rasken nám prozradí své plány a vize, ale také pověsti a legendy, které se s místem pojí. Zkouškou odvahy pak bude i samotné spaní na zámku. Kdo ví, třeba nás v noci navštíví zámecká paní!

DATUM: 13. – 15. 9. 2024

ADRESA: Pátek 1, 439 08 Peruc-Pátek u Loun

Zámek Pátek - Městys Peruc

Zámek Pátek, nacházející se ve stejnojmenné vesničce na břehu řeky Ohře, je významnou historickou památkou v regionu. Původně byl postaven v polovině 16. století Janem mladším z Lobkovic jako letohrádek a patří mezi první renesanční stavby v Čechách. Později, ke konci 17. století, prošel barokní přestavbou a byl doplněn hospodářským dvorem.

Dnes je zámek v majetku místní samosprávy a stará se o něj zapálený zaměstnanec obce Rasken, kterého je příjemné poznat. Zámek je otevřen veřejnosti, nabízí komentované prohlídky a hostí různé kulturní akce. Na zámku se nachází expozice papírových modelů hradů a zámků a muzeum husitského hejtmana Alšíka Škrpy. Během letních měsíců se zde konají živé hudební vystoupení a celoročně různé kulturní akce.


CO MÁŠ JAKO DOBROVOLNÍK NA AKCI ZAJIŠTĚNO

 • ubytování,
 • stravu,
 • speciální připojištění zdraví i odpovědnosti,
 • organizaci akce a leadera, který se o skupinu postará na místě,
 • nové kontakty, zajímavé životní zkušenosti a krásné zážitky k nezaplacení.

Přečti si podmínky účasti a informace o účastnickém poplatku.


PRAKTICKÉ INFORMACE

UBYTOVÁNÍ

Spát budeme v jednoduché ubytovně na postelích ve vlastních spacácích. K dispozici je splachovací záchod přímo na ubytovně a sprcha s teplou vodou se nachází v prostorech zámku (cca 100 metrů).  

SRAZ

Sejdeme se v pátek 13. 9. večer v místě konání akce. Přesný čas upřesníme těsně před akcí.

STRAVA

Jídlo bude po celou dobu konání akce zajištěno s výjimkou páteční večeře, tu si přivezeme každý svou. Případné stravovací omezení s Tebou bude řešit leader před akcí.

CO S SEBOU

 • pracovní oblečení podle počasí (takové, jaké si můžeš zašpinit),
 • pracovní rukavice,
 • teplé, ideálně nepromokavé pracovní boty,
 • spacák,
 • věci osobní potřeby (hygiena, ručník),
 • přezůvky,
 • lahev na pití,
 • páteční večeři.

NÁVRAT

V neděli vyrazíme v odpoledních hodinách opět domů. Čas ukončení upřesníme před akcí.

Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Jany na jana@heroclan.cz.

CHCI S VÁMI VYRAZIT!

Když v kalendáři klikneš na rok, můžeš rovnou napsat rok svého narození, ať nemusíš listovat měsíce zpátky.