budování vzdělávacího centra

AKCE PROBĚHLA 26. – 28. 4. 2024

Sedm statečných a jedno mimino

Do spolku Aluna na Vysočině se poslední dubnový víkend vydalo 7 statečných dobrovolníků a jedno miminko k tomu. 
„Na místě nás přivítala  zakladatelka Pavla s rodinou a psy. Hned v pátek jsme se po společné večeři vydali na představení místních ochotníků Píseček v nedaleké vesnici. Představení bylo o různých přístupech k výchově dětí, což je i jedním z témat Aluny. 

V sobotu jsme se po velkolepé snídani pustili do práce. Rovnali jsme terén okolo domu a vybírali kameny. Několik statečných se pustilo do čištění jezírka, které sbírá dešťovku ze střechy a využívá se i na koupání. Po obědě nás Pavla provedla přilehlým pozemkem a ukázala jeho zajímavosti, např. vzácný kroucený kaštan nebo energetický sloup, kde je možné nabíjet kameny. V okolí je možné najít nádherné křemeny, takže někteří z nás neodolali a pár si jich nabili (člověk nikdy neví, že?). Odpoledne jsme pokračovali v práci a celý den zakončila procházka k „Pupíku Evropy“ v nedalekých Jakubovicích. Večer jsme poseděli u ohně, opekli buřty a Pavla nám řekla něco o rodinných konstelacích, kterými se zabývá.

V neděli jsme zdárně dokončili úkoly. Jezírko se leskne jako nové a před domem se tyčí hromada posbíraných kamenů. Dobrovolník Ilnur ve volných chvílích stačil ještě opravit zahradní traktůrek, sekačku, psí kotec, vrátka a nabrousit sekery. Po nedělním obědě se část dobrovolníků vypravila domů a část ještě navštívila lesní školu a školku u Chotěboře. Byl to zkrátka moc krásný víkend!

Děkuji všem dobrovolníkům za odvedenou práci i příjemnou společnost a Aluně za nádherné přijetí.“

Jana

Aluna, z.s.

Aluna je místo zaměřené na osobní rozvoj, spojení s přírodou, změnu, radost a inspiraci. Organizace nabízí semináře, přednášky, konzultace, ženské a mužské kruhy a rodinné konstelace. Podporuje vědomé rodičovství prostřednictvím on-line kurzů pro rodiče a prarodiče. Jejich cílem je vytvářet klidný a krásný prostor pro rozvoj jednotlivců.

PODÍVEJ SE, JAK AKCE PROBÍHALA!


VYDEJ SE S NÁMI NA VÍKENDOVKU!