POMOC KOMUNITNÍ RESTAURACI

Zažij jednu sobotu jinak a vyraz s námi dobrovolničit do Pravého Hradce! Spolek Pravý Hradec je inspirativní místo, které stojí za to poznat, nebo lépe... rovnou zažít. Až uslyšíš, co všechno lidé, kteří za spolkem stojí, už dokázali vybudovat, tak uvěříš, že je možné úplně všechno! Na pravý břeh Vltavy se můžeš navíc vydat romantickým přívozem a turistickou stezkou.

Pomůžeme také sociálnímu podniku Plotna, která je součástí Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj a provozuje komunitní kuchyň a jídelnu. 

Tato akce je ideální pro všechny, kdo chtějí dobrovolnictví vyzkoušet nebo nemohou vyjet na celý víkend.

CO BUDEME DĚLAT

První část dne strávíme na dvorku sociálního podniku Plotna, kde pomůžeme s úpravami prostoru, aby byl příjemnější jak pro hosty, tak pro zaměstnance komunitní restaurace.

Druhou část dne věnujeme práci v zahradě v prostoru bývalých kasáren, kterou společně zvelebíme. Čekají nás úkoly jako sázení rostlin, údržba zeleně nebo uklízení různých zákoutí. Spojíme tak příjemné s užitečným – strávíme odpoledne v přírodě a na čerstvém vduchu a zahrada díky nám prokoukne.

K zapojení nepotřebuješ žádné předchozí zkušenosti ani dovednosti – tato akce je otevřená každému, kdo má chuť přiložit ruku k dílu!

DOPROVODNÝ PROGRAM

Dobrovolnická akce není jen o práci. Dozvíš se spoustu zajímavých informací - třeba jaké je založit takový spolek „na zelené louce" nebo v tomto případě v prostorách opuštěných kasáren. Zjistíš, jak funguje komunitní restaurace a spolupráce s potravinovou bankou. Večer po práci si spolu s místními sedneme k táboráku a opečeme buřty.

DATUM: 20. 4. 2024

ADRESA: Klecany 968, 250 67 Klecany

Pravý Hradec, z.s.

Spolek Pravý Hradec, založený v roce 2007, inspirovaly k názvu důležité archeologické nálezy, které dokládají existenci slovanského hradiště na pravém břehu Vltavy v Klecanech. Jeho hlavní poslání spočívá ve vytváření příležitostí pro setkávání lidí všech věkových kategorii a rozvoj místní komunity. Ve svém centru Klíček poskytuje různorodé programy od uměleckých přes vzdělávací až po sportovní aktivity, a to pro děti i dospělé. Kromě toho organizuje tábory, výlety, oslavy výročí a sousedská setkání, které posilují společenské vazby.

Zvláštní pozornost věnuje spolek i seniorům, pro které založil v místním domě s pečovatelskou službou komunitní zahradu. Ta  je otevřena i mladým rodinám, čímž podporuje mezigenerační interakce a společně strávený čas v přírodě. Pravý Hradec je centrem světa volného času, zábavy a radosti nejen pro obyvatele Klecan, ale i širšího okolí.


CO MÁŠ JAKO DOBROVOLNÍK NA AKCI ZAJIŠTĚNO

  • stravu,
  • speciální připojištění zdraví i odpovědnosti,
  • organizaci akce a leadera, který se o skupinu postará na místě,
  • nové kontakty, zajímavé životní zkušenosti a krásné zážitky k nezaplacení.

Přečti si podmínky účasti a informace o účastnickém poplatku.


PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ

Sejdeme se v sobotu 20. 4. v 8.15 na zastávce Kobylisy. Pojedeme společně autobusem č. 374 v 8:30 nebo se sejdeme na místě v 8:45. Přesné místo setkání v Klecanech upřesníme krátce před akc

STRAVA

Jídlo bude po celou dobu konání akce zajištěno. Případné stravovací omezení s Tebou bude řešit leader před akcí.

CO S SEBOU

  • pracovní oblečení podle počasí (takové, jaké si můžeš zašpinit),
  • pracovní rukavice,
  • teplé, ideálně nepromokavé pracovní boty,
  • lahev na pití.

NÁVRAT

Práce bude končit kolem 16:00. Po skončení  práce je v plánu posezení u ohně s povídáním a opékáním buřtů či jiných laskomin. Domů každý vyrazí podle svého uvážení.

Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Jany na jana@heroclan.cz.

CHCI S VÁMI VYRAZIT!

Když v kalendáři klikneš na rok, můžeš rovnou napsat rok svého narození, ať nemusíš listovat měsíce zpátky.